Bizárka už to překonala, pochopila chování Kobry a může trochu radit druhým. Ano, sdílet vlastní zkušenost, pojmenovávat Kobru bez připosranosti.

Lekce číslo 1: Máte vedle sebe Kobru? Návod na přežití

Vyzkoušeno a otestováno!

Každá Kobra je hierarchická a podle toho jí poznáte.

🐍

Nemá přirozený respekt k lidem. Kobra hodnotí lidi podle jejich statutu, podle jejich společenské role. Kobra opovrhuje lidmi, kteří jsou hierarchicky v rámci společenského žebříčku pod ní. A naopak, Kobra miliskuje, obdivuje, nekriticky pozitivně hodnotí takové, kteří jsou hierarchicky nad ní. Přehlíží a není pro Kobry podstatné, zda je člověk chytrý, morální, zkušený, trpící, nemocný, chudý, slušný, sečtělý, skromný, pracovitý. Kobru zajímá MOC. Pokud jste vůči Kobře na zhruba stejné úrovni, bude vás Kobra brát jako konkurenci a bude s vámi najisto soutěžit.

👉

Kobra má ráda výzvy, jednoduchá oběť jí neuspokojí, potřebuje lidkvidovat silné osobnosti, muže i ženy. A když vy víte, že jste potkali Kobru, měli byste následovat tyto rady…..AVŠAK, ani jejich dodržení vás nemusí v důsledku zachránit.

1️⃣

Zkuste být vedle Kobry méně viditelní, nezastiňujte ji v její přítomnosti (bohužel, Kobra nesnese výrazné osobnosti, byť jí právě TO na vás přitahuje a současně nutí vás kvůli tomu decimovat)

2️⃣

Nikdy se před Kobrou neponižujte, neprojevujte žádnou formu pochybností nebo slabosti (to jsou časté chyby, Kobra takové chování nedocení, ba naopak, raduje se z vašeho ústupu a bude vás zatlačovat dál a dál. Vy ustupujete, protože chcete mít klid, ona to bere jako hru a vaše chování jí naopak provokuje v tom, aby přitvrdila)

3️⃣

Nedovolte Kobře vstoupit do vašeho světa (Kobra vám závidí a pokud se na vás zaměřila, tak jenom proto, že máte to co ona nemá, krásu, nebo bohatství, nebo úspěch, nebo vliv, nebo slavné přátele, funkční rodinu. NIKDY, opravdu nikdy se nenechte obalamutit a nevpusťte Kobru do vašeho prostoru)

4️⃣

Buďte nepolapitelní a trochu záhadní (zapomeňte na rady z dětství, že moudřejší ustoupí, že nejste z cukru, prostě vytyčte hranice, kam Kobru pustíte v rámci své osobní a komfortní zóny)

5️⃣

Netolerujte neprofesionální nálady a chování Kobry (narušila vaší osobní zónu? Chová se hystericky, neprofesionálně, nespravedlivě? Nepřehlížejte to, neomlouvejte ji, nevěřte, že se to nebude opakovat)

6️⃣

Reagujte hned, jakmile Kobra provede něco, co se vám nelíbí.

7️⃣

Odejděte! Zmizte ze vtahu, ať už je s vaší Kobrou osobní anebo pracovní (cítíte, že denně bojujete, hrajete hru, jste lovenou myší, jste vyčerpaní, nikdo vám nevěří, stydíte se o tom mluvit a nemáte ani s kým. A víte, že jste porušili minimálně jedno a nebo více zde popsaných pravidel).Bizárka je porušila všechny, postupně, byla moc slušná, byla moc hodná, byla blbá. Ale nelituje ani trochu.

💪

Každá zkušenost obohatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *