Bizárce se už nezvedal žaludek, když pomyslela na Kobru, ale to Jabor nevěděl. A tak jí dojal, když s ním seděla u domácí limonády v jedný pražský kavárně a vyprávěl jí, jak se má a Bizárka se ho ptala na práci a Jabor se v půlce věty odmlčel a zadíval se omluvně na Bizárku. Bylo to milý, bál se začít mluvit o Kobře, tak se s takovým provinilým výrazem přerušil a nevěděl, jak pokračovat dál.

„Klid, Jabore, mě je už Kobra úplně šumák“, zasmála se Bizárka. „Takže povídej, co ta mrcha zase provedla?“

Bylo to tak, blog byla terapie, kterou si Bizárka naordinovala spontánně. Nikdy by jí nenapadlo psát blog, nikdy nechtěla psát větší texty natož aby kdy bylo jejím snem psát knížky. Ale blog měl ohromný přínos v mnoha dalších ohledech. Nepochybně si Bizárka díky blogu a psaní odbyla tu nutnou dobu, kterou potřebovala k tomu, aby pochopila, proč se stalo, co se stalo.

Díky blogu poznala výjimečné osobnosti. Téma Kobra jí otevřelo hodně dveří. Bizárka pochopila, proč potkala Kobru a musela s ní strávit nějaký čas svýho života. Bizárka věděla, že každá zkušenost je dobrá a má potenciál posunout člověka dál.

Těšila se, až ta doba přijde, až to uzraje, že to bude umět zpracovat a vytěžit. Pro sebe i pro ostatní. Každý máme svojí Kobru, Bizárko napsala Bizárce jedna přítelkyně.

Ta doba se blíží a Bizárka přestane psát blog. Už nebude potřeba. Ale neopustí téma Kobra, je to silný a rezonuje.

Každému, kdo má někde nějakou Kobru, by Bizárka ráda poradila:

Otevřete oči a prozřete! Přiznejte si, že ustupujete pořád dozadu, ale už nemáte kam. Ustoupili jste až do rohu a buď seberete poslední síly a Kobře se vysmýknete a utečete, anebo vás Kobra zatlačí do zdi a vy už nikdy z té zdi nevylezete.

Buďte štastní! Začněte pracovat na svém štěstí, protože to kobra nenávidí. Nechce a nesnese vidět vaše štěstí. Pomalu pracujte a bezvýhradně si užívejte svoje chvilky, kdy je vám dobře. Najděte si čas na cvičení, kupte si parfém, choďte běhat, začnete navštěvovat kino, najděte si pravidelně čas na přátele. Všechno a každý okamžik štěstí, hezké chvíle, radosti se počítá. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *