Klasická dámička, kolem třicítky, ale vypadá starší, ne proto, že by byla v ksichtíku zmuchlaná víc, než se sluší na její věk, ale je důležitá! Vážná, seriozní, strašně moc se snaží působit jako profesionální manažerka. Podle toho se oblíká, je velmi „overdressed“ každý den. Čte drahý časopisy a hltá inspiraci. Pochopitelně, obléká se jenom draze, neadekvátně věku, ale tak nějak v mixu  Grace Kellyové a Jacqueline Kenedyové.  Pochopitelně dámička nosí kabelky jen v ruce nebo jí má zahákovanou v předloktí, protože dámička potřebuje jen jednu volnou ruku, když dělá nákup papáníčka pro sebe, jehož porce se vejde do stylové ekologické papírové taštičky. Od prvního okamžiku je patrný, že dámička nemá smysl pro humor, protože co? Bere se zatraceně vážně!

Chlapi většinou hned po setkání s dámičkou vycítí, že tohle by nechtěli mít doma, ženský zase ani náhodou nenapadne, že by s dámičkou chtěli jít někdy po práci na drink a drbat chlapy. Prostě dámička je typická manažerka v korporaci. Protože kde jinde by měla prostor pro exhibici na mýtingách, kde by mohla nic pořádně nedělat a při tom, všechny neskutečně otravovat, obtěžovat a štvát.

Dámička se většinou zjeví z čista jasna, jako kdyby spadla z nebe. Odnikud dopadne na manažerský post, který je uměle pro ní vytvořený. Takže je už od začátku jasný, že kdyby nebyla, nic by se nestalo. No jo, ale ona je. A bere se vážně. Uff.

„A nastoupila nová manažerka štěstí“ řekl Bizárce kolega z marketingu.
„Co?“ zeptala se nechápavě Bizárka.
„No jo, to teď frčí, hapines manager“, odpověděl kolega.
„To jako vážně? Já o tom jenom četla, takže bude makat na tom, abysme byli hapy?“ smála se Bizárka.
„Tak nějak. Takovej job je na hovno, ale snovej, dostaneš budget a pravomoce jak pro ředitele zeměkoule“.
„Už jsi jí viděl?“
„Jo, je milá. Bude teď připravovat strategii pro celou firmu“

Bizárka jela do terénu za partnery a poprosili jí, aby dámičku vzala s sebou, aby se jako zorientovala, poučila. Ani to Bizárce nevadilo, ale až zbytečně nadšeně přitakala, že je to skvělý nápad. „Už podlejzám“, uvědomovala si Bizárka v duchu, byl to nápad Kobry a na všechno jí teď Bizárka reagovala supr nadšeně.

Bizárka druhý den nabrala dámičku před hotelem, protože dámička ještě neměla připravený byt. Ano, dámička byla expat a vybrala si byt v centru Prahy. „To byl můj sen, bydlet přímo v centru, ale ještě mi byt renovují, takže musím být v hotelu“ vzdychala dámička Bizárce. „Jasně, sen o Paříži“ hned si vzpomněla Bizárka, jak jí Helena vyprávěla, že oni stojí na Prahu frontu jako na Paříž.

„No, ale je to strašný, protože teď mám omezený prostor v  pokoji a nemám kam dávat doplňky, který si do bytu nakupuju, takže tam o to zakopávám v chodbě“. Bizárce přišlo docela na hlavu, proč si kupuje dámička doplňky do bytu už teď, když je teda nemá kam dávat a zakopává o ně, ale kousla se do jazyku a nezeptala se. Dámička působila dojmem, že se urazí raz dva a otázka, která podle Bizárky nebyla od věci, by jí určitě přišla nepatřičná.

„Ne, nemá smysl pro humor a je důležitá jak prdel“, vyprávěla pak Bizárka Kláře, se kterou si volala často, protože ta jediná měla pochopení pro ty bizarnosti, který Bizárka zažívala a byla taky ochotná jí vždycky vyslechnout. „Takže, Kláro, dámička mi vyprávěla, jak teda čeká na ten byt v centru Prahy a je to teda strašný, protože ještě další dva týdny to musí vydržet. Potom, holka, o vzdělávání nemá ani šajn a zájem a na schůzkách, kde jenom čuměla, protože neumí čéééésky, vlastně nevím, co se jako přiučila. Nicméně, je odhodlaná připravit úžasnou strategii pro celou firmu, aby všichni byli šťastní, jenom už teď je špatná z toho, že jako nemá žádný lidi pod sebou, chápeš, holka nebohá před tím řídila oddělení, kde měla 60 lidí, a teď je zdevastovaná  z toho, že by měla dělat sama prezentaci? No, ale očekává, že jí přidělí badžit, to je zajímavý, kde ho vyčarujou, když teď sesekali všem prachy, no, ale asi ho vyčarujou, aby jako mohla využívat agenturu a dělat sama vlastní eventy a já nevím co ještě. „

Uplynuly tři měsíce a dámička už stihla totálně otrávit všechny ve firmě. Dámička tvořila strategii a vlastně nevěděla na co, takže požadovala mraky vstupních informací a protože netušila, co potřebuje a chce, přirozeně chtěla deset věcí namísto jedné. Dámička tři měsíce tvořila strategii, což byla prezentace, která se měla odprezentovat představenstvu. A tak dámička tvořila, až se z ní kouřilo, bylo možné jí zahlídnout u kávovaru asi co každou půl hodinu, protože kafe nepila, ale dělala si vytrvale bylinkový čaje.

Dámička, jak jinak, chodila na vysokých podpatkách, na kterých, na rozdíl od Kobry, uměla chodit. Byla sofistikovaná, takže měla taky svojí zásobu botiček na jehlách ve skříni a nazouvala je v kanceláři podle barvy oblečení. Dámička byla takový prcek, že i na jehlách byla o hlavu menší než Bizárka a jak se pořád tvářila vážně jako paní učitelka, měla Bizárka obavy, že jí musí její malý vzrůst neskutečně štvát. Dámička prostě strašně chtěla, aby jí lidi brali vážně. A měli z ní respekt, protože ona brala svojí práci vážně.

Dámička jí brala tak vážně, že pracovala i do večera, a dávala to velmi ostentativně najevo. Byla v cizí zemi, bez rodiny, svěřila se Bizárce, že nemá děti ani přítele a byla jedináček. Takže  v Praze, myšleno v Paříži, bydlela chuděra na hotelu a měla čas pracovat do večera.  Ale ona jediná vážně pracovala. Český lidi, kteří po práci zvládali i péči o rodinu a byt a dům a dělali nákupy a s dětmi se učili a doma vařili a večer od osmi seděli zase u emailů, nedělali ve srovnání s dámičkou absolutní nic.

Když Bizárka potkala dámičku na chodbě, tvářila se vždycky velmi ustaraně, protože tvořila tu strategii ještě včera v šest večer. A co bylo víc, než strategie štěstí?! Dámička obesílala emailem kolegy z PR, marketingu, i Bizárku zásadně v půl pátý odpoledne a později s příkazem, nikoliv žádostí, „dodej mi informace k projektu xy nejpozději dnes večer, musím to zítra ráno prezentovat generálnímu řediteli a tvoje data jsou klíčová“. A tak všichni seděli večer na emailu a posílali dámičce další data a čísla a fotky a reporty a videa s jistotou, že ona vůbec nebude vědět, co s tím.

Bizárka to jednou ale nestihla, protože se už několikrát ukázalo, že podklady, které dámičce poslala, ona vůbec neotevřela, šla s klidným svědomím na třídní schůzku dítěte a věděla, že se to nepodělá, když pošle email dámičce ráno. Inu, druhý den ráno Bizárka poslala hned po příchodu do práce dámičce pár čísel, který chtěla a přihnala se k ní Romana. „Hele, včera jsem tady tvrdla do sedmi, protože dámička si v pět vzpomněla, že by chtěla nějaký monitoring, měla jsem vyzvedávat děti ve školce, musela jsem na to povolat manžela, ten byl zase na jiný akci, to je taková kráva“, postěžovala si Bizárce nešťastně.

Ano, dámička byla kráva. Chvíli po tom, co Romana odešla, přistál Bizárce email od dámičky, s Kobrou na kopii.

Drahá Bizárko,

ráda bych tě požádala, abys respektovala moje zadání včetně termínů, jelikož je moje práce klíčová pro další směrování strategie štěstí v této společnosti a ty jsi mi nedodala požadovaná data včas. Upozornila jsem tě v mé předchozí zprávě, že ráno prezentuji první verzi strategie štěstí generálnímu řediteli a ty jsi nerespektovala můj požadavek s termínem pro dodání.

S pozdravem, Velká Dámička

Přišel den D, strategie štěstí byla hotová, trvalo to čtyři měsíce namísto tří měsíců, ale což. Bylo to tady. Dámička slavnostně svolala kolegy z marketingu a PR a taky Bizárku, aby jim odprezentovala novou strategii, klíčovou pro tuto společnost, jako nic jinýho. Bizárka byla upřímně zvědavá, jaká to strategie bude. Neměla ánunk, ostatně jako nikdo. Celý čtyři měsíce si všichni zvykli, že dámička otravuje, pije čaj jako průtoková mašina, poletuje po chodbách a je velmi vážná, protože má důležité poslání.

Ticho, bylo ticho, když dámička odprezentovala svoji strategii. Bizárka přemýšlela a nebyla schopná to úplně dobře hned vyhodnotit, strategie popisovala celou Bizárčinu agendu, její práci, její eventy, její akce. Ale byla to strategie dámičky, kterou ona vymyslela. Tak na to si dá večer Bizárka Prosecco.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *